Blog

Affiliate Port – co přichází se změnou názvu a co nás k tomu vedlo? 

• 13. 02. 2020

AffiliateClub se po osmi letech fungování na trhu mění na Affiliate Port. Tuto změnu jsme prezentovali na největší české e-commerce konferenci a veletrhu Reshoper. Dnes vám prozradíme, co nás ke změně vedlo a na jaké novinky se můžete těšit.

Obrat Affilate Portu meziročně vzrostl o 52 %. I letos plánujeme v Česku a na Slovensku podobný růst, vedle toho však chceme promluvit i do dění na poli affiliate marketingu v dalších státech CEE. Inzerenti Affiliate Portu stále častěji expandují za hranice Česka, do zemí jako Polsko, Rumunsko, Maďarsko, ale patří mezi ně i ti, kteří působí po celé Evropě. V tom vidíme příležitost jim pomoci s prosazením se na těchto trzích prostřednictvím affiliate marketingu.

Affiliate Port už není pouhým klubem. Affiliate Port  by měl být pro naše affiliate publishery i inzerenty majákem symbolizujícím bezpečný a stabilní přístav na poli affiliate marketingu.

Inzerenti Affiliate Portu v Čechách a na Slovensku opět získají silnou podporu jejich byznysu díky našemu silnému fokusu na tyto trhy. Navíc jim pomůžeme s rychlejším růstem v zahraničí, kam nově směřujeme naši pozornost a budujeme nová partnerství. Naším velkým cílem je totiž prosadit Affiliate Port jako novou značku na zahraničních trzích.

Proč změna názvu?

Rebrandovat jsme se rozhodli hned z několika důvodů. Některé jsou ryze obchodní, jiné technické či historické.

  1. Jak bylo uvedeno výše, již dávno nejsme pouze klub, ale dynamicky rostoucí affiliate síť, která v loňském roce získala důvěru řady velkých značek. Patří mezi ně Drogerie Teta, parfémy a kosmetika Notino, zážitkové dárky Adrop nebo třeba Tamsin, MK Lůžkoviny či Smartuj. Inzerentů bylo více a většina z nich chce začít nebo již dávno působí v zahraničí.
  2. Naše affiliate síť je unikátní tím, že má své vlastní výkonnostní projekty. Stále aktivně hledáme partnerství s publishery i nové projekty, do kterých se zapojujeme. Některé budujeme sami, jiné ve spolupráci a většinu jich posouváme do dalších regionů. I toto zapadá do naší strategie, kdy naše projekty jako vlajkové lodi, vyplouvají třeba do Maďarska a dál. Nejnovějším projektem je Kutilo.cz, které je spuštěno a provozováno v kooperaci s FTV Prima.
  3. Naše cíle pro letošní rok jsou velmi ambiciózní a patří sem přesah do zahraničí, kde chceme ještě více pomáhat e-shopům z řad našich inzerentů. Značku Affiliate Port tak od začátku stavíme jako mezinárodní. AffiliateClub měl sice mezinárodní název, od počátku však pouze s CZ doménou. Pro zahraniční expanzi tedy bezcenný a nevyužitelný.
  4. Většina z vás jste našimi affiliate partnery již roky a znáte historii projektu i některé lidi, kteří v prvních letech u projektu stáli. S některými již dále nechceme být spojováni a tento rebranding je výborná příležitost, jak tuto vazbu trvale zrušit.

Začátek roku 2020 je plný novinek

  • Velký výstavní stánek na Reshoperu

30.1. 2020 jsme odprezentovali první změny v naší síti. Po dvou konferencích v loňském roce, pořádaných pro e-shopy, jsme se rozhodli představit naši síť na tomto veletrhu. Velký zájem e-shopů o náš stánek i  naše služby je příslibem řady nových kampaní. První z nich vám už brzy představíme.

  • Expanze do zahraničí 

Jak jsme již zmiňovali výše, můžete se těšit na expanzi na další trhy a s tím pochopitelně i větší množství affiliate programů. Již nyní máme některé programy pro zahraniční trhy (např. Wayfarer.hu/ro a Petkarma.pl) a počet programů pro tyto trhy bude růst.

  • Nový web 

Připravili jsme pro vás nový a přehlednější web www.affiliateport.eu, kde si můžete pohodlně v našem katalogu najít ten nejvhodnější affiliate program právě pro vás. Na webu stále pracujeme a jeho změny budou publikovány postupně i v dalších měsících.

  • Přechod na https

Celý náš systém včetně trackovacích odkazů přechází na https. Momentálně u jednotlivých nabídek můžete v administraci narazit na http, to opravíme v blízké době, nicméně certifikát https je plně funkční. Nemusíte se tedy obávat, že v souvislosti s aktualizací Chrome nebudou odkazy funkční. Jsme na to připraveni.

Pokud u nás ještě nejste zaregistrováni a chcete se zapojit do propagace, vše podstatné se dozvíte na stránce Affiliate Port.

Tomáš Hanzl


autor článku

ZAREGISTRUJ SE DO AFFILIATEPORT.EU

Připoj se k více jak 3 500 affilům a získejte navíc 5 týdnů kurzu affiliate marketingu zdarma.

Získat více informací