Blog

,

Top affiliate konferencie na rok 2022

• 22. 12. 2021

Affiliate konferencie predstavujú priestor spojenia toho najlepšieho z affiliate marketingu prostredníctvom vzdelávania o efektívnom využití sily affilu pre online predaj. 

Zúčastňovať sa ich je dôležitým aspektom budovania networkingu a oboznamovania sa so stavom trhu či už pre inzerentov alebo publisherov. Konferencie prinášajú koncentráciu mnohých potenciálnych partnerov na jednom mieste, preto je to vhodný priestor na nadväzovanie nových kontaktov či už vystupujete ako publisher alebo ako inzerent. Návštevou týchto eventov nadobúdate aj príležitosť obohatenia vašich vedomostí o inovatívne rady v oblasti affiliate marketingu prezentované odborníkmi so špecifickými zameraniami. Zistíte či sú vami doposiaľ aplikované stratégie dostatočne efektívne alebo privítate nové spôsoby zdokonalenia kľúčových faktorov pre budúce kampane. 

Za prestížnymi affiliate konferenciami nemusíte cestovať ďaleko, pretože na domácich aj okolitých trhoch existuje hneď škála udalostí s vysokou návštevnosťou a dlhoročnými skúsenosťami. Prečítajte si o tých najlepších udalostiach zo sveta affiliate marketingu, ktoré si v roku 2021 nemôžete nechať ujsť. 

Affiliate Summit

Konferencie Affiliate Summit sa konajú po celom svete prostredníctvom štyroch podkategórií: Affiliate Summit West, East, Asia a Europe. Európska konferencia sa tradične koná v Amsterdame, presný dátum však ešte nie je známy z dôvodu obmedzení spojených s pandémiou, ktorej následkom sa aj tohtoročná konferencia presunula z júna 2020 na neurčito. 

Táto trojdňová udalost zvykne započať Zoznamovacím trhom počas prvého dňa a po ňom nasledujú dva dni prednášok, pútavých ponúk zo sveta technológie a mnohých príležitostí získania nových partnerov pre budúce spolupráce v uvoľnenom prostredí podporujúcom výmenu myšlienok a skúseností.

Tento event navštevujú viac publisheri ako inzerenti a vystúpenia sa pýšia veľkým počtom rečníkov a sponzorov, ktorí sú každoročne súčasťou konferencie. 

Affiliate World Europe

Táto dvojdňová udalosť sa bude konať v španielskej Barcelone v dňoch 6. až 7. júl 2022. Takisto ako predošlá konferencia aj AWE sa dá považovať za svetový event, keďže sa mimo Európy uskutočňuje aj v Ázii.V týchto dňoch sa s nami môžete stretnúť našom stánku, o ktorom som písali v tomto článku.

Affiliate World zahŕňa sériu dynamických udalostí organizovaných podľa špecifických potrieb menších cieľových trhov, ktoré vám umožnia zbierať cenné informácie využiteľné pre vaše podnikanie.

Táto populárna konferencia, na ktorej sa stretnú svetoví odborníci  diskutujúci o  posledných marketingových taktikách a stratégiách, vám poskytne to najnovšie a najlepšie z oblasti affiliate. Dozviete sa o detailných plánoch spojených s províznym predajom rovnako ako aj o pomôckach a o skúsenostiach spoločností aktívne spolupracujúcich s najväčšími inzerentmi na trhu.

Affiliate World ponúka jeden z najširších rozhľadov z oblasti affiliate marketingu  a e-commerce. Viac ako 3 500 marketingových odborníkov z celého sveta sa zúčastňuje tohto podujatia, kde prezentujú svoje postrehy, rady a predovšetkým návrhy aktivít zvyšujúcich výkon kampaní. Táto skvelá udalosť spája inzerentov a publisherov z celého sveta. Je to aj miesto spojenia laikov s profesionálmi za účelom podpory širokej komunity affiliate marketingu, ktorá postupne posúva oblasť affiliate vpred. 

Čo sa týka programu, AWE budúci rok ponúka diverzný obsah z viacerých oblastí. Bude spomínaná efektivita sociálnych sietí a využitie platených reklám napríklad na platforme TikTok. Tiež máte možnosť dozvedieť sa viac o užitočných radách napríklad v oblasti mobilných aplikácií či získavaní leadov (lead gen) vďaka networkingom, ktoré budú prebiehať počas oboch dní. Rečníci budú zdieľať zaujímavé informácie najmä v rámci trackovania či už reklám na Facebooku, počas affiliate kampane alebo natívnych reklám.  

TactixX

Ďalšou v poradí je affiliate konferencia, ktorá sa koná v nemeckom Mníchove a podobne ako Affiliate Summit aj TactixX podujatie na rok 2020 muselo byť kvôli vírusu COVID-19 presunuté. Mníchov sa pripravuje, konkrétne 12. júla 2022, kedy sa uskutoční táto celodenná udalosť.

TactixX si v Mníchove počas svojich rokov existencie vybudoval povesť najväčšej konferencie v oblasti affiliate marketingu v Nemecku, najmä vďaka ponuke rozmanitej kombinácie profesionálnych prednášok, workshopov a diskusných skupín. Na TactixX v Mníchove sa pravidelne zúčastňuje viac ako 650 odborníkov zo všetkých oblastí marketingu. Na hlavnom pódiu sa stretávajú najvplyvnejší a najznámejší rečníci, aby sa podelili o svoje vedomosti. 

Celodenný program eventu má presný harmonogram a vďaka časovým bodom konania rôznych aktivít v čase od 9 ráno do 5 poobede. Vystúpia tu rôzni rečníci, avšak všetci nemecky hovoriaci, preto si nebojte oprášiť znalosti z nemeckého jazyka a dozviete sa viac o inovácií propagačných kanálov, ako napríklad Marketing pomocou influencerov. Tiež sa kladie dôraz na vyzdvihnutie dôležitosti dbania na ekologické faktory, ktoré sú takisto súčasťou marketingu. Čo by vás však mohlo najviac zaujať, je prednáška o tom, ako bude vyzerať affiliate marketing v roku 2022, pričom budú zahrnuté ovplyvňujúce aspekty, akými sú cookies alebo GDPR.

TES Affiliate konferencia Praha

Poslednou a najbližšou konferenciou z hľadiska vzdialenosti je dozaista TES, ktorá sa uskutoční 22. až 25. August 2022 v Prahe.

Už 11 rokov združuje profesionálov z odvetvia affiliate marketingu a ecommerce, ktorí prezentujú svoje postrehy počas intenzívneho 3-dňového networkingu.

TES si aj v dobe vývoja moderných technológií zakladá najma na rozvíjaní a udržiavaní medziľudských vzťahov, ktoré predstavujú základy budovania úspešného podnikania.

Tohto podujatia sa zúčastňuje približne 4000 návštevníkov, publisherov ako aj inzerentov, ktorí majú záujem o nadobudnutie nových znalostí. Tie sú predstavené viac ako 125 rečníkmi pripravenými predniesť inovatívne informácie a rady, ktoré budú jednoznačne užitočné pre rozvoj vo viacerých potrebných aspektoch online biznisu v rámci affiliate marketingu. 

Trojdňová TES konferencia sa od predošlých líši predovšetkým tým, že na mnohé aktivity majú prístup iba pozvaní hostia, ale aj ako obyčajný návštevník si dozaista budete mať z čoho vyberať. V rovnakom čase sa bude konať väčšie množstvo seminárov, preto je vhodné vopred si rozmyslieť, ktoré sú pre vás najdôležitejšie či je to panel Ako využiť virálny obsah alebo Právna perspektíva riskov affiliate marketingu. V programe nájdete aj mnohé rady pre začiatočníkov: Ako začať úspešný online startup či bidovanie na Google platforme. Takisto ako TactixX aj TES nezabúda na vplyv pandémie a je plánovaný tiež panel zaoberajúci sa dopadom Corony na online marketing. 

Zoznam affiliate konferencií na budúci rok, žiaľ, ešte nie je kompletný, hlavne kvôli pandémii, ktorá ovplyvňuje rozhodnutia organizátorov, kvôli čomu sú všetci momentálne obozretnejší. Ak váš výber preferovanej konferencie závisí na najmä na vzdialenosti, je pre vás lepšou voľbou TES affiliate konferencia v Prahe a taktiež TactixX v Mníchove. Obe majú čo ponúknuť a určite budú informatívnymi v  širšom okruhu affiliate marketingu. Affiliate Summit Europe a Affiliate World Europe by sa dali pokladať za správnu možnosť predovšetkým z dôvodu vyššej rozmanistosti v rámci návštevnosti, keďže mimo rečníkov z celého sveta sa ich tiež zúčastnia návštevníci nielen zo zázemím na európskom trhu. Každá zo spomenutých konferencií predstavuje skvelú príležitosť a jednoznačne neoľutujete účasť ani na jednej z nich, pretože sú výberom toho najlepšieho, čo svet affiliate marketingu dokáže ponúknuť.autor článku

ZAREGISTRUJ SE DO AFFILIATEPORT.EU

Připoj se k více jak 3 500 affilům a získejte navíc 5 týdnů kurzu affiliate marketingu zdarma.

Získat více informací
affil Affiliate AffiliateClub affiliate marketing affiliate program affiliate síť Akce CZAffil kupon kupony marketing propagace skaffil sleva slevy

e-mail: info@affiliateport.eu
tel.: +420 778 592 177

Affiliate podpora k dispozici:
Po-Pá 9.00 - 17.00 (& flexibilně dle domluvy)